Jak urozmaicić wnętrze dzięki gotowym zasłonom na taśmie?

Zasłony na taśmie – szybki sposób na wzbogacenie wnętrza

Nie da się ukryć, że odpowiednio dobrane zasłony stanowią świetne uzupełnienie naszego mieszkania i zdecydowanie nadają mu charakteru. Oprócz swojej praktycznej natury nadają przede wszystkim ogromny walor estetyczny. Dobór odpowiednich zasłon to jedna z lepszych form udoskonalenia designu pomieszczenia. Istnieją jednak różne rodzaje zasłon. W zależności od metrażu pomieszczenia, rodzaju uchwytów czy karniszy wyróżniamy klasyczne zasłony na tunelu, naciąganych kołach bądź na tak zwanych żabkach – to nic innego jak zasłony gotowe na taśmie dostępne w sklepie internetowym. W dodatku, wyróżniamy też różne odmiany zasłon ze względu na ich poziom zaciemnienia – nie wszystkie bowiem spełniają funkcję dobrej izolacji przed światłem słonecznym.

Dlaczego warto wybrać gotowe zasłony na taśmie?

Zasłony na taśmie mają kilka szczególnych zalet, a jedną z najważniejszych jest przede wszystkim niewielka trudność przy instalacji. Niezależnie od rodzaju wykończenia i grubości karnisza, tego typu zasłony są bardzo łatwe do założenia i odpowiedniego dopasowania. Specyfika taśmy pozwala na dobranie najlepszych odległości między żabkami, co ułatwia manewrowanie materiałem i ostateczne ułożenie zasłony na karniszu. Pozwalają także na indywidualne podejście do zaprojektowania układu zasłon i zmienianie ich w miarę potrzeb.

Oprócz tego, zasłony gotowe na taśmie mają szereg innych zalet, wśród których wyróżniamy między innymi:

– bardzo praktyczna funkcja ukrycia pomieszczenia przed światem zewnętrznym i nadmiernym światłem

– idealne uzupełnienie umeblowania i wyposażenia każdego mieszkania 

– ocieplenie nudnego wnętrza i wypełnienie pustej przestrzeni

Czym się kierować w wyborze odpowiednich zasłon do naszego pomieszczenia?

Dobór idealnych zasłon to bardzo indywidualna kwestia zależna od wielu czynników, począwszy od kolorystyki wystroju pomieszczenia, kończąc na upodobaniach domowników. Warto przede wszystkim wybrać zasłony spełniające praktyczne funkcje ochrony świetlnej, co pozwoli na odpowiednią osłonę rano. Choć nie każdy potrzebuje w swoim mieszkaniu tego typu ochrony, nie da się ukryć, że dobrze kryjące zasłony są niezwykle przydatne. Z tego względu dobrym pomysłem jest wybierać zasłony stworzone z nieco grubszej tkaniny, która utrudni przenikanie promieni słonecznych. Jeśli natomiast chodzi o funkcję dekoracyjną – ciekawą opcją są zasłony kontrastujące z pozostałymi elementami wyposażenia mieszkania. Niezależnie jednak od wyboru – pomieszczenie z wykorzystaniem zasłon z pewnością będzie miało niepowtarzalny charakter.